Za vyhlídkou po okolí

Rozhledna na Marušce

Na Marušku se dostanete za 20 minut. Na hlavní cestě se dáte doleva a pojedete 8 km směrem na Bystřici pod Hostýnem. Za chatou na Trojáku necháte na parkovišti auto a pěšky dojdete k rozhledně, ze které uvidíte celou Hošťálkovou a při pěkném počasí i Radhošť s kapličkou. Pokud máte problémy s chůzí (nebo časem), můžete až k rozhledně dojet autem.
 

Pro milovníky zvířat

ZOO v Lešné u Zlína stojí za to vidět. Rozkládá se v krásné přírodě, patří k ní zámek. Je to výlet na celý den a stojí za to.

Do ZOO Lešná u Zlína se dostanete za půl hodiny cesty autem. Na hlavní silnici se dáte doleva a pojedete na Zlín. V Lukově odbočíte doleva a to už je u ZOO coby kamenem dohodil (a zbytek došel).
 

Procházka lesem

Máte rádi les? Kdo by neměl! Chalupa je v jeho bezprostřední blízkosti. Na podzim si můžete vzít košík na houby, určitě něco najdete. A nechcete si vyběhnout na Drastihlavu?

Vezměte si dobré boty, v lese bývá vlhko, ale nemusíte mít strach, cesty lesem jsou ve slušném stavu. Mapu turistických stezek najdete na chalupě. Na zmíněné Drastihlavě se nezapomeňte zapsat do vrcholové knihy a zkuste najít kešku.

Výlet za historií

Máte rádi staré valašské chalupy? Tu původní jsem sice zboural, ale v Rožnově pod Radhoštěm najdete skanzen, který si rozhodně nenechejte ujít.

Do Rožnova je to sice kousek dál, asi 40 km, ale autem jste tam za chvíli. Rožnovský skanzen má tři expozice - Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu a Valašskou dědinu a v každé z nich je co vidět.

Lyžování

Lyžujete rádi? A chtěli byste přijet v lednu nebo v únoru? Co kdybyste si s sebou vzali lyže? Ale pozor na to jestli je sjízdná cesta na chalupu.

Na Troják se dostanete celkem snadno, sjezdovka sice není nejdelší v ČR, ale určitě se na ní dá vyřádit. Z Trojáku můžete vyrazit i na běžkách, buď směrem na Tesák a Hostýn anebo na druhou stranu směrem na Lázy.

Bohoslužby v okolí

Chcete se vypravit v neděli na bohoslužby? Můžete navštívit náš sbor v Hošťálkové anebo vyrazit někam do okolí.

  • ČCE Hošťálková, 10:00, farář Petr Maláč
  • ČCE Ratiboř, 10:00, farářka Wiera Jelinková
  • ČCE Kateřinice, 9:00, farář Miroslaw Jelinek
  • CB Vsetín-Jasénka, 9:30, kazatel Tomáš Pospíchal

  • AC Valašské Meziříčí, 10:00, pastor Tomáš Hasmanda

A je tu ještě něco jiného?

Určitě. Pokud rádi jezdíte na kolech, vezměte si je s sebou. Z kopce to jede samo, do kopce to ale také zvládnete. Na chalupě najdete mapu cyklostezek v okolí, můžete vyrazit na Vsetín podél Bečvy nebo opačným směrem do Valašského Meziříčí. Na Vsetíně, ve Valašském Meziříčí nebo v Rožnově pod Radhoštěm jsou pěkné kryté bazény. A další tipy na výlety ještě doplním.